
Masaż Kobido jako alternatywa dla inwazyjnych zabiegów
Masaż Kobido, inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu, który pochodzi z Japonii. Kobido oznacza „stary sposób na piękno”, jego celem jest głębokie odżywienie skóry, rozluźnienie mięśni i powięzi, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny oraz relaks. Na czym polega masaż Kobido? Czy każdy może z niego skorzystać? O tym dlaczego stał się tak popularny w ostatnim czasie mówimy w naszym artykule.
Na czym polega masaż Kobido?
Masaż Kobido składa się z kilku etapów, polegających na intensywnych ruchach. Jego głównym celem jest pobudzenie poszczególnych obszarów na twarzy. Pierwszy etap zabiegu ma na celu zniwelowanie wszelkich napięć mięśniowych, co w efekcie pomaga wygładzić drobne zmarszczki mimiczne. Następnym etapem jest relaksacja pozwalająca rozluźnić mięśnie napięte na skutek zgromadzonych w ciele emocji. Masaż Kobido pobudza krążenie, co poprawia koloryt skóry twarzy. Szybkie ruchy ręki pobudzają także przepływ limfy, a to skutkuje zmniejszeniem opuchlizny i cieni pod oczami. Główna część masażu to etap liftingujący, w wyniku którego naskórek się rozgrzewa przez zwiększony przepływ krwi, a skóra się unosi.
Skąd pochodzi masaż Kobido?
Na temat masażu Kobido krąży wiele historii i legend. Według jednej z nich, dawniej stosowano go jedynie na japońskim dworze cesarskim. Inna historia mówi, że w XV w. niedaleko góry Fidżi odbył się wielki konkurs masażu, w którym uczestniczyli najlepsi japońscy mistrzowie Amma. Dwóch z nich rywalizowało ze sobą przez wiele miesięcy. Na skutek czego, remisując i łącząc siły stworzyli technikę Kobido. Dziś funkcjonuje ona pod zarezerwowaną nazwą handlową, a do jej wykonywania potrzeba szczególnego szkolenia i uzyskania uprawnień.
Czy są jakieś przeciwskazania do zabiegu Kobido?
Jeśli mamy ostre stany zapalne organizmu bądź skóry, posiadamy ekstrakcje zębowe czy stany ropne okołozębowe to nie powinniśmy korzystać z tej techniki. Podobnie rzecz przedstawia się, jeśli jesteśmy bezpośrednio po zabiegach laserowych czy mezoterapii – wówczas powinniśmy poinformować o tym specjalistę. Japoński lifting twarzy daje nie tylko widoczne rezultaty, ale ma także pozytywne efekty zdrowotne. Masaż zmniejsza uczucie stresu, pozwala się odprężyć i zrelaksować. Lifting twarzy nie tylko unosi skórę, ale także koryguje zmiany powstałe na skutek bruksizmu i zmniejsza sztywność mięśni twarzy. Dobrze wykonany masaż pozwala pozbyć się uciążliwych bólów głowy, a nawet poprawia pracę układu trawiennego.