
Peeling kawitacyjny – rewolucja w walce z oczyszczaniem skóry
Peeling kawitacyjny, często zwany w skrócie kawitacją, to zabieg oczyszczający skórę wykonywany w salonie kosmetycznym. Peeling kawitacyjny złuszcza skórę i wchodzi głębiej niż peelingi stosowane w domu, ale działa równie delikatnie. Dlaczego jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów? Przeczytaj, jak przebiega peeling kawitacyjny i dowiedz się, jakie efekty zapewni Twojej skórze!
Kto może skorzystać z peelingu kawitacyjnego
Peeling kawitacyjny jest dobry dla każdego, jest na tyle delikatny, że może być wykonywany w każdym wieku. Kawitacja ma uniwersalne działanie, ponieważ umożliwia oczyszczenie skóry i złuszczenie martwego naskórka. Zabieg powinny przede wszystkim rozważyć osoby mające trądzik pospolity lub trądzik różowaty i w ten sposób wpłynąć na jego leczenie. Peeling umożliwia też pozbycie się zaskórników i zatkanych porów. Kawitacja zmniejszy produkcję sebum cery mieszanej lub cery tłustej. Osoby posiadające cerę wrażliwą lub cerę naczynkową będą natomiast zadowolone z delikatnego oczyszczenia skóry, bez jej podrażnienia
Na czym polega peeling kawitacyjny
Zabieg kawitacyjny podzielony jest na kilka etapów. Pierwszym z nich jest dokładne usunięcie ze skóry makijażu. W tym celu wykorzystuje się płyn micelarny lub specjalne żele. Następnie na skórę twarzy nanosi się odpowiedni produkt lub serum, którego zadaniem jest głębokie nawilżenie skóry. Nakładanie kosmetyku nawilżającego może być połączone z przyjemnym masażem twarzy. Po takim przygotowaniu skóry, kosmetyczka może przystąpić do peelingu.
Efekty peelingu kawitacyjnego
Peeling kawitacyjny i efekty, jakie uzyskuje się po jego przeprowadzeniu sprawiają, że cieszy się on dużą popularnością. Wykorzystanie pełnej serii zabiegów zalecanych przez specjalistę pozwala utrzymać długotrwałe efekty. Ponadto peeling kawitacyjny pozwala usunąć bakterie, a tym samym pomaga w walce z trądzikiem. Dzięki falom dźwiękowym oraz delikatnym wibracjom skóra podczas zabiegu dodatkowo zostaje dotleniona. Do innych efektów kawitacji twarzy zalicza się: głębokie oczyszczenie skóry, odżywienie skóry, rozjaśnienie przebarwień oraz plam pigmentacyjnych, pobudzenie krążenia krwi, dokładne usunięcie martwego naskórka, ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek.
Czy peeling kawitacyjny boli
Wiele kobiet obawia się o to, że podczas wykonywania peelingu kawitacyjnego mogą odczuwać ból. Urządzenie, którym przeprowadzany jest zabieg, wytwarza fale. Po zetknięciu z nawilżona skórą na twarzy, mogą wywoływać lekkie szczypanie, łaskotanie lub delikatne swędzenie tak jak przy użyciu szczoteczki sonicznej, natomiast peeling kawitacyjny jest bezbolesny.
Peeling kawitacyjny jest niezwykle skuteczny w walce z niedoskonałościami skóry, w tym z zaskórnikami. Doskonale nadaje się on zatem np. do odświeżenia cery po sezonie letnim. Warto pamiętać, że promienie słoneczne źle wpływają na świeżo oczyszczoną skórę, więc wskazane jest, by wykonywać go w sezonie jesienno-zimowym.