Retinol na twarz – popularny zabieg anti-aging

Retinol na twarz – popularny zabieg anti-aging

Jeśliby zapytać by dermatologów o ich ulubiony składnik pielęgnacyjny zalecany pacjentom, odpowiedź byłaby zawsze taka sama: retinol. To jedyna substancja, której odmładzającego działania dowiedziono naukowo! Zresztą, retinol zaaplikowany na twarz potrafi znacznie więcej. Na czym polega zabieg z użyciem retinolu? Dla kogo dedykowany jest retinol? Więcej na ten temat przeczytanie w poniższym artykule.

Retinol – prawdziwy kosmetyczny cud

Zapewne o retinolu słyszała każda osoba, która interesuje się różnymi metodami dbania o cerę. Retinol, będący pochodną witaminy A, może jednak pomóc w walce z wieloma innymi problemami skórnymi, niekoniecznie związanymi z konsekwencjami upływu czasu. Ten organiczny związek chemiczny wpływa zbawiennie na cery z przebarwieniami, uszkodzeniami naskórka, czy problemami trądzikowymi. Retinol to prawdziwy kosmetyczny cud – witamina A w czystej postaci, która stymuluje komórki do odnowy i sprawia, że skóra wolniej się starzeje. Organizm potrafi wytwarzać ją sam, dzięki diecie bogatej w beta-karoten, jednak wraz z wiekiem staje się to coraz trudniejsze. Nie bez znaczenia jest także szkodliwy wpływ promieni słonecznych. Stąd pomysł, by retinol dostarczać organizmowi w kosmetykach. Retinol można stosować od 20. roku życia, po 30-stce – jest zalecany. Dlaczego? Zawrotna kariera retinolu ma solidne podstawy w nauce – próżno szukać konkurenta, który byłby równie dogłębnie przebadany.

Jak stosować retinol w domu

Retinol stosujemy wyłącznie na suchą skórę i raczej na noc. Kiedy stosujemy retinol, musimy zabezpieczać cerę filtrem przeciwsłonecznym. Zaczynamy od stosowania retinolu raz lub dwa razy w tygodniu i z czasem zwiększamy dawkę. Kosmetyki z retinolem zaleca się aplikować wieczorem. Warto podkreślić, że retinol nie jest substancją fotouczulającą – nie wywołuje reakcji alergicznej w kontakcie ze słońcem. Stosowanie retinolu uwrażliwia jednak skórę na promieniowanie słoneczne – ekspozycja na promieniowanie UV może silnie podrażnić skórę, narazić ją na oparzenia i pojawienie się przebarwień. Codzienne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych SPF 30-50 jest więc obowiązkowe.

Retinol – dla kogo?

Retinol znajduje zastosowanie w pielęgnacji zarówno skóry zdrowej, jak i problematycznej. Działanie retinolu docenią przede wszystkim osoby o skórze dojrzałej, przesuszonej i z pierwszymi zmarszczkami. Retinol jest również zalecany dla osób, które borykają się z cerą tłustą i trądzikową, na której widoczne są pory i niedoskonałości. Zalecany jest także dla osób, które mają przebawienia posłoneczne, potrądzikowe i hormonalne.

Kategorie
TAGS
Share This