Stres – jak sobie z nim radzić

Stres – jak sobie z nim radzić

It’s simple, just writing about your trips on a blog but you must make sure you installed FlatNews design for that blog.

Stres jest toksyczny dla organizmu, a gdy się przedłuża, coraz trudniej go zniwelować. Dlatego warto temu zapobiegać, regularnie rozładowując psychiczne i fizyczne napięcie. Pomogą w tym domowe sposoby na stres, takie jak medytacja, joga, muzyka i literatura, a także zdrowy sen i wspomagające organizm suplementy diety. Poznaj sprawdzone patenty na radzenie sobie ze stresem! Dowiedz się, jakie zioła warto mieć pod ręką, by zredukować stres. Poznaj niekonwencjonalne metody radzenia sobie ze stresem.

Dlaczego stres nam szkodzi

Stres jest stanem, podczas którego odczuwamy wzmożoną presję i określone reakcje ciała związane z napięciem emocjonalnym oraz fizycznym. Reakcją na stres jest niepokój, który może prowadzić do rozwoju lęków, bezsenności i depresji. Jest także źródłem nieumiejętności zrelaksowania się i z czasem sprzyja występowaniu chronicznych objawów, takich jak bóle mięśni i wzmożona czujność.

Nadmierny i długotrwały stres szkodzi zdrowiu. Badania dowodzą, że stres zaburza gospodarkę hormonalną, sprzyja nadciśnieniu, chorobom serca i układu krążenia, cukrzycy, alergiom i nadwadze, dlatego warto redukować go na bieżąco, na co dzień lub w chwilach, gdy za bardzo się nasili.

Zioła a stres

Jednym ze sprawdzonych sposobów na redukcję stresu jest stosowanie ziół. Wśród najbardziej znanych i docenianych ziół na stres na uwagę zasługuje:
• Melisa lekarska, a właściwie zawarty w niej olejek eteryczny, ma działanie uspokajające – obniża wrażliwość ośrodkowego układu nerwowego. Najczęściej stosowana jest w postaci naparu – łagodzi stany napięcia i nadmierne pobudzenie oraz ułatwia zasypianie. Mało kto wie, że melisa to nie tylko zioło na stres, ma również inne właściwości, m.in. łagodzi bóle menstruacyjne i pomaga w problemach trawiennych (często związanych ze stresem). Warto stosować ją również na poprawę koncentracji. Jeśli szukasz zioła na uspokojenie dla dzieci wybierz melisę – ma stosunkowo bezpieczne działanie.
• Kozłek lekarski, zwany popularnie walerianą, ma znane właściwości uspokajające. Zawarte w nim substancje wyciszają układ nerwowy, pomagają zniwelować stany napięcia nerwowego i niepokój. Dzięki temu ułatwiają zasypianie i polepszają nastrój. Waleriana ma charakterystyczny zapach i smak, który nie każdemu przypadnie do gustu, dlatego możesz wybrać ją w postaci kropel, tabletek lub jako składnik mieszanek ziołowych na uspokojenie.
• Chmiel, a właściwie szyszki chmielu – choć kojarzą się głównie z piwem, to mają znakomite właściwości kojące, uspokajające i nasenne. Związki chmielu wpływają na czynności kory mózgowej, pomagając wyciszyć organizm.

W jaki sposób wybrać dobre zioła na stres

Wybierz zioła na stres i lęk o sprawdzonym pochodzeniu, dobrej jakości i znanym składzie. Dzięki temu zwiększysz bezpieczeństwo ich stosowania. Zioła na uspokojenie i poprawę nastroju na ogół nie są toksyczne i uzależniające. Nie obciążają tak bardzo organizmu jak leki syntetyczne. Zwykle nie powodują również skutków ubocznych. Jakkolwiek, każdorazowo przez przyjmowaniem mieszanek ziołowych o silnym działaniu, warto poradzić się fitoterapeuty, lekarza czy specjalisty ze sklepu zielarskiego co do konkretnego zioła i zaleceń jego stosowania. Naturalne sposoby na stres są alternatywą farmakologicznych preparatów, które mogą znacznie obciążać i tak obciążony już walką ze stresem organizm. Wybieraj zioła pochodzące od sprawdzonych producentów i o znanym składzie. Sklep zielarski na prawach apteki będzie najlepszym miejscem, w którym znajdziesz najmocniejsze zioła na uspokojenie i poprawę nastroju.

Kategorie
TAGS
Share This