VII edycja Forum Seniora jest już za nami. Czy warto było tam być?

Ciekawe wykłady, setki uczestników, możliwość poszerzenia wiedzy oraz okazja do integracji i nawiązania nowych znajomości, to wszystko miało miejsce podczas kolejnej VII edycji Forum Seniora w Białymstoku.

Podlascy Seniorzy spotkali się we wtorek 30 maja w Urzędzie Wojewódzkim gdzie organizatorzy wydarzenia „Kurier Poranny” i „Gazeta Współczesna” przygotowali dla nich wiele ciekawych atrakcji.

Format wydarzenia został zorganizowany tak, by dostarczyć uczestnikom z jednej strony wiedzy merytorycznej w postaci wystąpienia prelegentów, a z drugiej możliwości prowadzenia bezpośrednich rozmów z firmami które zorganizowały stoiska tematyczne przed salą wykładową.

Wśród zaproszonych gości był m.in. Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji, poseł na Sejm RP, który namawiał seniorów do aktywności życiowej, uspołeczniania się, spotkań ze znajomymi, rodziną.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski również przywitał uczestników. Opowiedział o programach rządowych skierowanych do osób starszych oraz docenił aktywną postawę zebranych uczestników i chęć poszerzania wiedzy.

Pani Dorota Lange, właściciel szkoły wizażu Make up Academy by Dorota Lange, opowiadała jak się malować w starszym wieku by podkreślić swoje piękno i na co należy zwracać szczególąa uwagę w kwestii makijażu i dbania o siebie.

Wśród prelegentów znalazły się również Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót S.A., Elżbieta Chalecka, zastępca prezesa PSS Społem Białystok, Katarzyna Pierwienis, dyrektor biura Oddziału Regionalnego PTTK, Katarzyna Dziejma, psycholog kliniczny.

W holu Urzędu Wojewódzkiego na uczestników czekał poczęstunek, można było napić się kawy oraz porozmawiać z wystawcami. Tak na stoisku Podlaskiego NFZ zainteresowaniem cieszyło się urządzenie do pomiaru składu ciała, które dostarczyło wielu cennych wskazówek dotyczących kondycji zdrowotnej zainteresowanym badanym. Seniorzy mieli okazję porozmawiać z Ratownikami medycznymi, zbadać słuch na stoiskach wyspecjalizowanych firm zajmujących się problemami słuchu, skonsultować swoje nawyki żywieniowe, dowiedzieć się o możliwości refundacji wyrobów medycznych oraz poruszyć wiele innych interesujących tematów zdrowotnych.

MedycznyBiałystok.pl również był obecny na wydarzeniu i wspierał Forum Seniora. Na stoisku zorganizowanym przez MedycznyBiałystok.pl seniorzy mogli dokonać pomiaru ciśnienia krwi, zbadać saturację krwi, porozmawiać na temat zaburzeń snu i zagrożeniu jakim jest bezdech senny oraz mogli skonsultować swoje dolegliwości związane z narządem ruchu i ogólnym samopoczuciem.

Dla zgromadzonych gości wystąpił zespół Ukulele Senior Group, który zaprezentował swoje umiejętności i wprowadził świetną atmosferę.

Po ostatniej prelekcji Seniorzy udali się na kolację, gdzie wspólnie zjedli posiłek i mieli kolejną okazję do rozmów i wspólnego spędzenia czasu.

Czy warto brać udział w takich wydarzenia? Jednoznacznie Tak! Widzieliśmy wiele uśmiechniętych twarzy, merytorycznych wykładów, ciekawych prezentacji i nawiązanych nowych znajomości. Wiemy że wiele osób już się umawia i oczekuje na następną edycję Forum Seniora.

Więcej informacji na temat Forum Seniora oraz reportaż wideo możecie Państwo znaleźć u organizatora wydarzenia na stronie Kuriera Porannego link do relacji.

Kategorie
TAGS
Share This