
Woda brzozowa na włosy
Woda brzozowa to używany w kosmetyce roztwór soku z brzozy i alkoholu etylowego. Znana jest od dawna ze swoich właściwości pobudzających porost włosów. Bywają one nieposłuszne oraz trudno okiełznać ich kaprysy tradycyjnymi kosmetykami. W tym przypadku stosowanie wody brzozowej zewnętrznie i doustnie może przynieść najlepsze rezultaty. Dowiedz się, jakie właściwości kosmetyczne ma woda brzozowa i jak stosować ją na włosy. Czy rzeczywiście woda brzozowa działa?
Woda brzozowska – właściwości
Woda brzozowa ma przede wszystkim nieocenione działanie zdrowotne. Nie bez powodu lekarze zalecają jej regularne picie. Woda brzozowa jest niskokaloryczna, a przy tym działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo oraz moczopędnie. Zawiera głównie witaminę C oraz witaminy z grupy B. Znajdziemy w niej również mnóstwo minerałów: miedź, wapń, potas, żelazo, magnez, cynk.
Woda brzozowa na włosy
Woda brzozowa doceniana jest przede wszystkim za wpływ na porost włosów. Do jej zadań należą wzmocnienie cebulek oraz stymulowanie ich do produkcji tak zwanych baby hair. Jeśli walczycie z łupieżem, woda brzozowa również pomoże wam rozprawić się z tym problemem. To zasługa witamin z gruby B, które odpowiadają dokładnie za wszystko, co już wymieniłyśmy. Dodatkowo poprawiają grubość włosów, a także wspomagają ich budowę. Hamują także wypadanie kosmyków. Nadmierne wydzielanie sebum, a więc przetłuszczanie zlikwiduje kwas salicylowy. Odświeży skórę i pozostawi ją dłużej czystą.
Woda brzozowa jak stosować
Wodę brzozową można stosować zewnętrznie lub wewnętrznie. Użycie wcierki do włosów polega na wmasowaniu wody brzozowej w skórę głowy i pozostawienie jej na kilka godzin, po zabiegu włosy należy umyć tak jak zwykle. Można też najpierw umyć włosy szamponem, a potem wetrzeć w nie wodę brzozową i już nie spłukiwać.
Woda brzozowa nie tylko na włosy
Woda brzozowa stosowana doustnie, ze względu na obecność w niej antyoksydantów (przeciwutleniaczy) spowalnia procesy starzenia się organizmu. Woda brzozowa dobrze działa również na funkcjonowanie układu nerwowego, ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe. Zwolennicy wody brzozowej twierdzą, że ma ona korzystny wpływ na poziom cholesterolu we krwi i reguluje gospodarkę lipidową, przez co zapobiega powstawaniu zmian miażdżycowych i chorób układu sercowo-naczyniowego. Saponiny obecne w wodzie brzozowej mają działanie wykrztuśne, co czyni ją dobrym środkiem pomocniczym w leczeniu kaszlu, zwiększają też wydzielanie śluzu. Woda brzozowa ma właściwości moczopędne, korzystnie wpływa na układ pokarmowy, łagodzi stany zapalne i podrażnienia jelit oraz żołądka.